Türk Kızı Sude DOĞAN ABD’de Düzenlenen Resim Yarışmasında Birinci Oldu

0
564
frogs are green black white art winner sude doğan
frogs are green black white art winner sude doğan sude doğan siyah beyaz tarzda amerikada birin ci olan türk kızı

Türk Kızı  Sude DOĞAN ABD’de Düzenlenen Resim Yarışmasında Birinci Oldu

sude doğan birinci oldu yarışmada frogs are green siyah beyaz çizim resim ressam üstün yetenekli özel yetenekli americada
Sude Doğan 

Amerika’da düzenlenmen “Kurbağalar Yeşildir” konseptiyle düzenlenen uluslararsı yarışmaya 32 ülkeden 973 öğrenci katıldı. Yarışmaya Türkiye’den katılan 11 yaşındaki  6. Sınıf öğrencisi Sude DOĞAN tüm katılımcılar arasında birinci oldu.

Çizdiği resmi birinci seçilen Sude DOĞAN resmiyle; Şehir hayatının kurbağaların soyunu tüketeceğini düşünerek yapmış. Şehirlerin pislik ve hava kirliliğinin tüm doğayı kirlettiği ve zarar verdiği gibi kurbağalara verdiği zararı anlatmak istemiş.

Sude DOĞAN’ın annesi Ahu DOĞAN, Sude’nin bebekliğinden itibaren kalem ve kağıtla buluştuğunu diğer çocuklara nazaran çok daha erken dönemde resimlerle buluştuğunu ifade etti. Sude için resim malzemelerinin her zaman alışveriş listesinin hep başında geldiğini ifade ederek aile olarak kızlarının gelişimlerine destek verdiklerini belirtti. Sude’nin aynı zamanda gelecek vaad eden lisanslı bir okçu olduğunu da söyleyen anne Ahu DOĞAN kızlarıyla gurur duyduklarını belirtti.

Yarışmada 2. olan öğrencinin resmi (Lee Xin Yee, Malaysia)

 

frogsaregren 2. winner black white
frogsaregren 2. winner black white

Yarışmada 3. olan öğrencinin resmi (Oliver Perrone, Hungary):

frogs are green 3. winner black white kids art
frogs are green 3. winner black white kids art

 

CEVAP VER