KBÜ Özel yetenekli öğrencilere özel eğitim veriyor

0
452

 

karabük üniversiteleri özel yetenelilere eğitim veriyor

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, 15 bin öğrenci arasında yaptıkları taramada üstün yetenekli olduğu belirlenen 85 öğrenciyi Üstün Yetenekliler Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezinde (KÜYEM) özel eğitime aldıklarını söyledi.

 

 

Uysal, gazetecilere yaptığı açıklamada, düşük zekalılar için rehabilitasyon merkezleri bulunduğunu, üstün zekalılar için oluşturulan yeni eğitim kurumlarının başında ise KÜYEM’in geldiğini anlattı.

“15 bin öğrenci arasında yaptığımız taramada üstün yetenekli olduğu belirlenen 85 öğrenciyi özel eğitime aldık” diyen Uysal, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak kişiler yetiştiriyoruz. Çağ açıp kapatacak üstün yetenekliler için merkezimizde 9 saat özel eğitim vermekteyiz. Üniversitemizin tüm imkanlarını bu öğrencilerimize tahsis ettik. Bu konuda ailelerini bilgilendirmeye çalışıyoruz. Yeteneklerini zirveye ulaştırmaları çabası içindeyiz. Üniversitemizin 2023 projesidir. 2023 yılı geldiğinde öğrencilerimiz üniversiteden mezun olup, ülkemizin yönetimine ve üretimine talip olacaklardır.”

CEVAP VER